Grupa DrIT
17-03-2020

Nowa wersja enova365 już dostępna!

W nowej wersji systemu przygotowano funkcjonalność, umożliwiającą rozliczanie i ewidencję nieobecności związanej z zamknięciem placówki opiekuńczej dziecka do lat 8, za którą rodzicom przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w wymiarze 14 dni.

Dla nieobecności - Zwolnienie opieka (ZUS) - dodano nową przyczynę „Zamknięcie placówki opiekuńczej - koronawirus”, w ramach której za 14 dni nieobecności „Zwolnienie opieka (ZUS)” z przyczyną „Zamknięcie placówki opiekuńczej - koronawirus” przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie jest wliczany do limitu 60 dni pobierania zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym. Zasiłek widoczny jest na wydruku pracownika.

Dodatkowo w nowej wersji, wprowadzono nowy wydruk: Polecenie pracy zdalnej oraz nowy raport: Oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem - COVID-19, który jest dostępny w kartotece pracownika oraz liście pracowników.

Oprócz zmian w obszarze kadrowo-płacowym, producent oprogramowania wprowadził również zmiany w zakresie finansowo-księgowym dotyczącym nowego sposobu ewidencji dokumentów VAT oraz realizowania sprawozdawczości w podatku VAT w postaci plików JPK_V7M lub JPK_V7K. Od 1 kwietnia br. zmiana w tym zakresie będzie dotyczyła dużych podatników (zatrudnienie ponad 250 pracowników), a od 1 lipca br. wszystkich pozostałych.

Kolejne wydanie programu enova365 wersja 2004.0.0 planowana jest na 21 kwietnia br.

Przypominamy, że wszyscy nasi Klienci posiadający gwarancję producenta, mają dostęp do wszelkich zmian prawnych systemu enova365!

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszym biurem w Warszawie (22) 862 84 93 lub w Krakowie (12) 413 11 06.

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Szukasz oprogramowania dla swojej firmy? Doradzimy przy wyborze najlepszego rozwiązania dla Ciebie i Twojej firmy.

Zadzwoń aby usyskać więcej informacji: 12 413 11 06