Grupa DrIT

ROLMET rozwija się przy wsparciu systemu enova365

Po analizie przedwdrożeniowej, przeprowadzonej przez specjalistów z Grupy Dr IT, zarząd firmy ROLMET podjął decyzję o konieczności zakupu zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP. Mając na uwadze doświadczenie oraz innowacyjne podejście do biznesu Grupy Dr IT, zdecydował się na wdrożenie oprogramowania enova365.

Rozwój firmy i potrzeba informatyzacji

Przez ponad 25 lat działalności, firma ROLMET od małego przedsiębiorstwa rozrosła się w wielooddziałową firmę z licznymi formami działalności. Brak zintegrowanego systemu informatycznego stanowił barierę dla jej dalszego rozwoju.

Chcieliśmy zachować konkurencyjność na rynku wyrobów stalowych. Wiązało się to z ciągłym rozwojem firmy, a także wykorzystywaniem sprawdzonych rozwiązań na najwyższym poziomie. W perspektywie kilkudziesięciu lat mieliśmy na uwadze rozwój przedsiębiorstwa. Poszukiwaliśmy systemu, który z łatwością wpisze się w rozwój naszej firmy i ułatwi zarządzanie kluczowymi obszarami w firmie. Poprzedni system stał się dla nas niewystarczający, a wraz z rozwojem nie spełniał podstawowych wymogów prowadzenia biznesu. Oczekiwaliśmy spójnego oprogramowania w każdej dziedzinie działalności: produkcji stali, jej obróbki, sprzedaży, prowadzenia stacji benzynowych, moteli i sklepów specjalistycznych.

Marek Kowalski
prezes zarządu, F.H.U. ROLMET

Warto współpracować z najlepszymi

Głównym celem wdrożenia oprogramowania enova365 była implementacja bazy danych, jako narzędzia rejestrującego informację z każdego obszaru działalności spółki w rzeczywistym miejscu i czasie ich powstania, a następnie przesłanie ich do centrali. Dokonując wdrożenia postawiono na system, który efektywnie wspomaga zarządzanie rozproszoną i dużą organizacją, nastawioną na ciągły rozwój. 

Największym wyzwaniem dla nas, jako firmy wdrożeniowej, była integracja oprogramowania enova365 w wielu oddziałach firmy ROLMET. Firma ta posiada złożoną strukturę działalności, a każdy oddział zajmuje się inną branżą: produkcją wyrobów hutniczych, blach i materiałów budowlanych. W każdej jednostce organizacyjnej trzeba było dokonać osobnego wdrożenia, a następnie dokonać integracji baz danych posiadanych sieci z centralą tak, by informacje trafiały bezpośrednio do zarządu.

Marcin Miszczyk
prezes zarządu, Grupa Dr IT

Pod kontrolą systemu

Pierwszy etap projektu obejmował wdrożenie systemu, wspierającego obszar księgowości, obsługę sprzedaży oraz zarządzania gospodarką magazynową, w tym przeróbkę stali na składach wewnętrznych i zewnętrznych. Zaproponowano złożoną strukturę cenników i rabatowania towarowych w zależności od prowadzonych programów lojalnościowych w różnych oddziałach i sieciach dystrybucji. W trakcie implementacji projekt został uzupełniony o procesy wynikające z uruchomienia sprzedaży materiałów budowlanych, świadczenia usług transportowych oraz produkcji blach i wyrobów hutniczych. Kolejnym etapem wdrożenia objęte zostały procesy kadrowo-płacowe oraz produkcyjne. Grupa Dr IT wdrożyła również swoje autorskie rozwiązanie System Zarządzania Produkcją. Zaproponowane dodatki do modułu Księgowość miały służyć zwiększeniu efektywności raportowania i analiz, co w efekcie spowodowało obniżenie kosztów i poprawę procesów biznesowych. Odpowiadające za poszczególne obszary moduły enova365 są ze sobą zintegrowane i korzystają z jednej bazy danych, co przyczynia się do optymalizacji przepływu informacji pomiędzy departamentami i oddziałami.

 

O firmie F.H.U. ROLMET

Firma ROLMET funkcjonuje na rynku stali i materiałów budowlanych od roku 1990. Od początku swojego istnienia zajmuje się handlem hurtowym wyrobów hutniczych oraz oferuje materiały budowlane i wykończeniowe. ROLMET posiada rozbudowaną sieć oddziałów (składy budowlane i stacje benzynowe) oraz sklepy specjalistyczne.

 

 

Korzyści z wdrożenia enova365

 • Szybki przepływ informacji
 • Usprawnienie procesu planowania i zarządzania
 • Centralna baza danych obejmująca wszystkie działy
 • Integracja danych w ramach jednego systemu
 • Bieżący dostęp do informacji i pełnej kontroli wyników finansowych
 • System zgodny z przepisami prawa

Wdrożone moduły

 • Kadry Płace
 • Księga Handlowa
 • Księga Inwentarzowa
 • Handel
 • CRM
 • Produkcja
 • System Zarządzania Produkcją (rozwiązanie Grupy Dr IT)
 • Elektroniczne Wyciągi Bankowe
 • Importy Księgowe
 • Eksporty Księgowe
 • EDI

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Szukasz oprogramowania dla swojej firmy? Doradzimy przy wyborze najlepszego rozwiązania dla Ciebie i Twojej firmy.

Zadzwoń aby usyskać więcej informacji: 22 862 84 93