Grupa DrIT

System Zarządzania Produkcją

To rozwiązanie autorskie rozwijające standardową funkcjonalność enova365 Produkcja. System daje możliwość dowolnej parametryzacji, dostosowanej do indywidualnych potrzeb Klientów.

Definiowanie
technologii produkcyjnych

W ramach danej technologii system tworzy kompletne kopie operacji wzorcowych w skali 1:1, dzięki czemu możemy modyfikować pewne właściwości operacji bez wpływu na pierwowzór. System sam domyślnie zadba o załadowanie wszystkich operacji podrzędnych oraz ich wizualizację w formie widoku drzewka.

Laptop z programem okienkowym systemu zarządzania produkcji

Planowanie produkcji

Etap planowania produkcji można wykonać za pomocą maksymalnie czterech kliknięć myszką. Jako parametry wyznaczające planowanie określamy: kierunek planowania (naprzód/wstecz), datę i godzinę planowania (czas rozpoczęcia lub zakończenia planu produkcyjnego w zależności od kierunku planowania), opcję rezerwacji (wyznaczamy czy podczas planowania ma być sprawdzony stan, magazynu półproduktów i zarezerwować te, które aktualnie są na stanie).

Przedstawienie procesów produkcyjnych
za pomocą wykresów Gantt'a

Harmonogram dostępny po zaplanowaniu produkcji, przedstawia grafikę zbliżoną do wykresu Gantta.

Laptop z wyświetlonym systemem zarządzania produkcją

Łączenie operacji z różnych zleceń w jedną operacją na maszynie

Łączenie ma zastosowanie np. w przypadku lasera do wykrawania elementów z arkusza blachy. W celu optymalizacji wykorzystania powierzchni arkusza blachy, możemy umieścić wiele elementów, będących wynikiem operacji z wielu operacji i zleceń.

Podział operacji na kilka operacji na maszynie

Podział może mieć zastosowanie również w przypadku lasera do wykrawania elementów z arkusza blachy. W przypadku produkcji wielkoseryjnej możemy dokonać podziału ilości elementów na poszczególne arkusze.

Panel Operatora

Panel Operatora jest widokiem dedykowanym dla pracowników poszczególnych linii produkcyjnych. Rozwiązanie zostało dostosowane do pracy w oparciu o ekrany dotykowe. System doskonale sprawdza się na halach produkcyjnych. Pozwala na pomiar rzeczywistego czasu pracy pracowników, co pozwala na uzyskanie rzetelnej informacji o rzeczywistych kosztach produkcji.

Panel operatorski

Powrót:

Rozwiązania autorskie

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Szukasz oprogramowania dla swojej firmy? Doradzimy przy wyborze najlepszego rozwiązania dla Ciebie i Twojej firmy.

Zadzwoń aby usyskać więcej informacji: 12 413 11 06