Grupa DrIT

System do zarządzania produkcją i zleceniami produkcyjnymi - planowanie produkcji

enova365 wraz z Systemem Zarządzania Produkcją - rozwiązaniem autorskim Grupy Dr IT - to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające planowanie produkcji, oparte o: operacje wzorcowe, operacje do indywidualnego zaplanowania, technologie wzorcowe, zlecenia produkcyjne oparte o strukturę drzewiastą wraz z kosztami, listą surowców bazowych i listą pakunkową, harmonogram produkcji oraz Panel Operatora.

System Zarządzania Produkcją daje możliwość rejestrowania zleceń produkcyjnych na podstawie zdefiniowanych technologii wzorcowych. Na podstawie zarejestrowanych zleceń produkcyjnych można zaplanować produkcję i śledzić plan produkcji za pomocą harmonogramów w układzie według zleceń i według linii produkcyjnych.

Panel Operatora to rozwiązanie umożliwia rejestrację wykonywanych operacji rzeczywistych, doskonale sprawdza się na halach produkcyjnych.


Operacje wzorcowe

W ramach danej technologii system tworzy kompletne kopie operacji wzorcowych w skali 1:1, dzięki czemu możemy modyfikować pewne właściwości operacji bez wpływu na pierwowzór. System sam domyślnie zadba o załadowanie wszystkich operacji podrzędnych oraz ich wizualizację w formie widoku drzewka.


Planowanie produkcji

Etap planowania produkcji można wykonać za pomocą maksymalnie czterech kliknięć myszką. Jako parametry wyznaczające planowanie określamy: kierunek planowania (naprzód/wstecz), datę i godzinę planowania (czas rozpoczęcia lub zakończenia planu produkcyjnego w zależności od kierunku planowania), opcję rezerwacji (wyznaczamy czy podczas planowania ma być sprawdzony stan, magazynu półproduktów i zarezerwować te, które aktualnie są na stanie).


Wykres Gantt'a

Harmonogram dostępny po zaplanowaniu produkcji, przedstawia grafikę zbliżoną do wykresu Gantta.


Łączenie operacji z różnych zleceń w jedną operację na maszynie

Łączenie ma zastosowanie np. w przypadku lasera do wykrawania elementów z arkusza blachy. W celu optymalizacji wykorzystania powierzchni arkusza blachy, możemy umieścić wiele elementów, będących wynikiem operacji z wielu operacji i zleceń.


Panel Operatora

Panel Operatora jest widokiem dedykowanym dla pracowników poszczególnych linii produkcyjnych. Rozwiązanie zostało dostosowane do pracy w oparciu o ekrany dotykowe. System doskonale sprawdza się na halach produkcyjnych. Pozwala na pomiar rzeczywistego czasu pracy pracowników, co pozwala na uzyskanie rzetelnej informacji o rzeczywistych kosztach produkcji.

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Szukasz oprogramowania dla swojej firmy? Doradzimy przy wyborze najlepszego rozwiązania dla Ciebie i Twojej firmy.

Zadzwoń aby usyskać więcej informacji: 22 862 84 93