Grupa DrIT

System ERP w chmurze

Co to jest chmura obliczeniowa?   

Chmura obliczeniowa (ang. cloud computing) to model korzystania z usług IT. Chmura obliczeniowa to dostarczanie usług obliczeniowych za pośrednictwem Internetu. Usługa ta jest dostępna z dowolnego miejsca i o każdej porze. Chmura obliczeniowa jest usługą na żądanie, w której firma może łatwo poprosić o dostęp do zasobów systemowych (sprzętu i oprogramowania), takich jak moc obliczeniowa i przechowywanie danych przez Internet. To jeden z najdynamiczniej rozwijających się trendów na świecie szeroko pojmowanego IT.

Zalety chmury obliczeniowej.

  • pełna skalowalność - jeśli firma dopiero się rozwija to nie potrzebujemy dużych mocy obliczeniowych. Dzięki chmurze wykorzystujesz tylko tyle ile potrzebujesz. W przypadku rozrostu firmy bez problemu można zwiększyć objętość chmury.
  • pełna dostępność - dostęp do danych jest możliwy z różnych urządzeń również mobilnych. Aktualizacje aplikacji następują bez potrzeby wykonania kolejnych instalacji na komputerach użytkowników.
  • ograniczenie kosztów - dzięki rozwiązaniom w chmurze nie trzeba ponosić wydatków na infrastrukturę serwerową i obsługę. Wszystkie koszty związane z jej utrzymaniem przechodzą na dostawcę usług
  • wysoki poziom bezpieczeństwa - Chmura jest w 100% bezpieczna. Wszystkie dane w niej przechowywane są zaszyfrowane. Dzięki temu nie dostaną się one w niepowołane ręce. Dzięki backupowi, przypadkowe usunięcie danych nie będzie problemem, w przypadku kradzieży komputera można zdalnie wyczyścić dane

 

Trzy podstawowe warstwy chmury obliczeniowej:
IaaS, 
           PaaS,            SaaS.

 

IaaS ang. Infrastructure as a service -                (Infrastruktura jako usługa).

Jest to usługa polegająca na dostarczeniu klientom odpowiedniej infrastruktury np. sprzętu. 
Dzięki tej usłudze nie trzeba kupować własnego sprzętu (serwerów) i zatrudniać administratora.  Firma korzysta z przestrzeni wynajmowanej i zarządzanej przez zewnętrzną firmę.

PaaS ang. Platform as a Service -                              (platforma jako usługa).

Różni się to tym od warstwy IaaS, że użytkownik ma do dyspozycji platformę zbudowaną np. z wielu maszyn wirtualnych i systemów operacyjnych, które razem tworzą odpowiednio duże środowisko np. programistyczne. W tym przypadku po stronie usługodawcy jest przygotowanie odpowiedniej konfiguracji maszyn wirtualnych i systemów o zadanej w danej chwili, przez użytkownika, mocy obliczeniowej .

SaaS and. Software as a Service -                (oprogramowanie jako usługa).

Jest to najbardziej popularna warstwa chmury obliczeniowej i najczęściej występująca. Polega na udostępnianiu gotowej aplikacji  lub funkcjonalności systemu, bez konieczności ingerowania w ich wnętrze przez użytkownika. SaaS jest to jeden z modeli chmury obliczeniowej, w którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach u dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Użytkownicy nie instalują aplikacji na swoich urządzeniach lokalnych. Znajdują się one w zdalnych chmurach, do których otrzymuje się dostęp przez sieć za pomocą przeglądarki WWW lub interfejsu API.

 

 

Zalety wdrożenia oprogramowania ERP w chmurze

  104x104-05Niskie koszty wdrożenia                

Koszt wdrożenia systemu ERP w chmurze jest zdecydowanie 
niższy niż zakup licencji na własność. Jest to ważna informacja
dla przedsiębiorstw, które nie chcą inwestować we własną infrastrukturę IT

104x104-07Elastyczny i dostępny

Elastyczny i dostępny  w dowolnym momencie bez problemu w szybki
sposób rozbudujesz oprogramowanie o dodatkowe stanowiska i moduły.
Dostęp do danych jest możliwy z dowolnego urządzenia

104x104-06Bezpieczny i stabilny

Wszystkie dane przechowywane w chmurze są szyfrowane stąd
chmura jest w 100% bezpieczna. Aktualizacja oprogramowania
oraz backup'y wykonywane są automatycznie przez dostawcę usług.

  104x104-08Zawsze aktualny 

  Dostawca usługi odpowiada za utrzymanie i aktualizację oprogramowania.
  Otrzymujesz gwarancję, że zawsze korzystasz z najnowszej wersji systemu ERP. 

 

Oprogramowanie enova365 w chmurze Microsoft Azure

enova365 jest dostępna również w chmurze publicznej czyli na platformie Microsoft Azure.
W cenie wynajmu otrzymujesz dostęp do oprogramowania a wydajność systemu jest zapewniona przez dostawcę usługi.
Twoja firma nie ponosi kosztów związanych z infrastrukturą IT, modernizacją sprzętu, aktualizacją licencji, obsługą techniczną oraz innych kosztów  jak np: energia elektryczna, wynajem powierzchni. Opłata to miesięczny abonament, odpowiedzialność za prawidłowe działanie aplikacji jest po stronie dostawcy.

 

MODELE INSTALACJI SYSTEMU ERP ENOVA365 W CHMURZE

  

enova365 SaaS


System ERP w chmurze, czyli oprogramowanie ERP jako usługa uruchomiona w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure w abonamencie. Model SaaS będzie odpowiedni dla klientów, którzy jeszcze nie korzystają z  systemu enova365 oraz nie mają indywidualnych potrzeb w zakresie budowy środowiska IT (wystarczająca będzie standardowa konfiguracja, umożliwiająca korzystanie z enova365).

enova365 IaaS


Infrastruktura IT w chmurze, czyli model, w którym infrastruktura IT dla enova365 uruchamiana jest w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure.
Jest to rozwiązanie dla klientów, którzy:

  • potrzebują środowiska, uwzględniającego indywidualne wymagania 
  • posiadają licencje enova365 
  • są Biurem Rachunkowym
  • są Grupą kapitałową (licencje wielofirmowe).
  • są Użytkownikami interfejsu okienkowego enova365.

 

 enova365 ASP


Wynajem systemu ERP enova365, czyli model w którym  wynajmuje się oprogramowanie  zamiast kupować je na własność. Użytkownik otrzymuje pełną funkcjonalność systemu enova365 i korzysta z niego opłacając wygodny abonament  przy jednoczesnym braku konieczności opłacenia całości inwestycji w oprogramowanie z góry. Model ASP jest odpowiedni dla klientów, którzy nie korzystają jeszcze z enova365 oraz dla firm, które cenią sobie możliwość rozłożenia wydatków  w czasie. 

 

enova365 Archiwizator Azure


Wykonuje kopie zapasowe wszystkich danych zgromadzonych w systemie enova365 ERP i przesyła je do bezpiecznej chmury. Mechanizm zapewnia automatyczne zapisywanie danych na serwerach chmurowych oraz zabezpiecza firmę przed ich utratą. Rozwiązanie  dla Klientów, którzy nie korzystają z usług SaaS i IaaS.

 

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Szukasz oprogramowania dla swojej firmy? Doradzimy przy wyborze najlepszego rozwiązania dla Ciebie i Twojej firmy.

Zadzwoń aby usyskać więcej informacji: 22 862 84 93